10 kluczowych wskaźników efektywności

Dla dyrektorów i prezesów w branży detalicznej


Poznaj 10 kluczowych wskaźników efektywności dla branży retail

Proces podejmowania decyzji w branży handlu detalicznego powinien opierać się na informacjach pozyskanych z rzetelnych analiz aktualnych danych. Strategia powinna być realizowana w oparciu o dokładnie określone mierzalne cele. Aby je wyznaczyć i kontrolować progres należy wyznaczyć wskaźniki efektywności KPI. Poznaj 10 wskaźników efektywności, które pozwolą ukierunkować budowanie strategii dla Twojej firmy.

Dla jakich obszarów warto wyznaczać KPI?


Przepływy pieniężne oraz marża
Podstawowym obszarem, który warto przeanalizować są przepływy pieniężne oraz marża zysku brutto. Na ich podstawie można ocenić chociażby kondycję finansową firmy czy przychody oraz koszty własne sprzedaży.

Sprzedaż
Aby stale kontrolować skuteczność sprzedaży oraz szybko reagować na wzrosty i spadki, należy monitorować wskaźniki sprzedaży w skali roku, wielkość sprzedaży w danym okresie oraz liczby jednostek na transakcję.

Gospodarka magazynowa
Efektywne zarządzanie towarami pozwala na dostarczenie klientom pełnej oferty produktów i obniżenie kosztów magazynowania. Możemy to kontrolować monitorując wskaźnik rotacji zapasów oraz (GMROI) marże brutto zwrotu z inwestycji.

Obsługa klienta
Dla sukcesu sprzedaży kluczowy jest również obszar obsługi klienta. Dlatego warto analizować poziom zadowolenia klienta, doświadczeń klienta (CX) oraz współczynnik konwersji.Poznaj kompletny system dla sieci sklepów

Uzyskaj przewagę konkurencyjną, optymalizując procesy w całej firmie – nie tylko w sklepach. Wdrażając do firmy nowoczesny system, który obsługuje nie tylko punkty POS, zaplecze sklepów czy centralę, ale jest także w pełni zintegrowany z systemem ERP – zyskujesz jedno narzędzie do zarządzania całą firmą. Tak zintegrowany ekosystem daje ogromne możliwości automatyzacji oraz pełen wgląd w bieżącą sytuację we wszystkich obszarach.

Dowiedz się więcej o LS Retail

Inni pobrali także

magnifiercrosschevron-downtext-align-right