LS Forecast - system zarządzania towarami

Zarządzaj towarami oraz ich dostępnością na podstawie prognoz popytu estymowanych przez sztuczną inteligencję

Zarządzanie towarami na magazynie

Jak efektywnie zarządzać towarami?

Oczywiste jest, że aby budować zadowolenie i satysfakcję klienta, konieczne jest zapewnienie wysokiej dostępności pożądanych towarów we wszystkich punktach sprzedaży. Wiąże się to jednak z wieloma wyzwaniami, jak konieczność poznania potrzeb klientów i oszacowania popytu na dane produkty. W wielu sieciach sklepów nie działa to doskonale – jedne produkty zalegają na sklepowych półkach, a innych brakuje. Co więcej, zwiększanie poziomu zatowarowania sklepów powoduje koszty magazynowania i logistyki. Odpowiedzią może być system LS Forecast.

W wydajnym zarządzaniu towarami detalistów wspiera sztuczna inteligencja. Oprogramowanie dla sieci sklepów LS Forecast estymuje prognozy popytu na podstawie historycznych danych – przetwarzanych właśnie przez sztuczną inteligencję. Dowiedz się więcej o możliwościach, jakie daje LS Forecast.

Wyzwania i problemy związane z zarządzaniem towarami dla sklepów detalicznych

Zarządzanie dostępnością towarów to skomplikowany proces obejmujący planowanie i zarządzanie logistyką, magazynami, transportem i zatowarowaniem. Decyzje podejmowane w tym obszarze mają kluczowy wpływ na koszty związane z funkcjonowaniem całej sieci sklepów, ale również przyczyniają się do maksymalizacji poziomu sprzedaży. Z jakimi wyzwaniami muszą mierzyć się logistycy w sieciach sklepów detalicznych?  

  • Dostarczenie pełnej oferty produktów w punktach sprzedaży 
  • Wysokie koszty magazynowania 
  • Środki finansowe zamrożone w towarze nierotującym 
  • Niski wskaźnik rotacji towarów  
  • Niska wydajność powierzchni handlowych przy błędnym oszacowaniu popytu 
Praca w sklepie z LS Forecast

Ile kosztują rozwiązania LS Retail?

Wypełnij formularz i poznaj cenę dla swojej firmy!

Oblicz cenę
LS Forecast - system zarządzania towarami
LS Forecast - system zarządzania towarami

Planowanie zatowarowania na optymalnym poziomie dzięki LS Forecast

LS Forecast to rozwiązanie chmurowe dla LS Central, które pozwala na optymalizację stanów magazynowych. Wykorzystuje Microsoft’s Cortana Intelligence Suite do analiz predykcyjnych, jakie towary należy zakupić i dostarczyć do poszczególnych sklepów. W ten sposób firma może maksymalizować swoje zyski – poprzez minimalizację kosztów oraz zwiększenie dostępności produktów pożądanych przez klientów.

Moduł LS Forecast analizuje dane historyczne sprzedaży i na ich podstawie wyznacza trendy, sezonowość oraz korelacje między czynnikami, które mają kluczowy wpływ na poziom sprzedaży w różnych okresach. Następnie oprogramowanie wybiera najbardziej trafny algorytm i oblicza poziom popytu na konkretne towary, ich warianty (np. kolory) oraz lokalizacje sklepów. Analizy mogą być prowadzone codziennie lub cotygodniowo, w zależności od indywidualnych potrzeb danej sieci.

LS Forecast to rozwiązanie skierowane do sklepów detalicznych, które korzystają z LS Central dla retail oraz LS Insight.

Prognozowanie popytu dzięki sztucznej inteligencji

LS Central oferuje wiele ręcznych i automatycznych metod replenishmentu stanów magazynowych. LS Forecast jest dodatkowym narzędziem do kalkulacji, które pozwoli Ci na zaplanowanie zatowarowania na podstawie analiz predykcyjnych. LS Forecast różni się od innych metod tym, że ulepsza zaawansowane algorytmy w Microsoft Azure, aby dostarczyć jak najbardziej odpowiednie analizy predykcyjne sprzedaży. LS Forecast analizuje historię sprzedaży, trendy wyszukiwań, przewiduje najbardziej prawdopodobne zdarzenia w przyszłości, a także sugeruje ilości zamówień oraz zakupów, aby maksymalizować zysk przy zmniejszeniu nadmiernego zatowarowania.

System zarządzania towarami LS Forecast
Praca z LS Forecast

Wykorzystuj analizy predykcyjne bez zatrudniania specjalisty w dziedzinie data science 

Nie potrzebujesz analityka danych czy data scientist, aby odpowiednio wykorzystać dane w swojej firmie. LS Forecast, jako zaawansowane i kompleksowe narzędzie analityczne, umożliwia zebranie oraz uporządkowanie danych przez każdego detalistę, który nie posiada doświadczenia w tym obszarze.  

Aby uzyskać analizy z LS Forecsat, należy przesłać dane historyczne sprzedaży do modułu LS Insight. Sztuczna inteligencja przeanalizuje szeregi czasowe, precyzyjne wzorce oraz zastosuje model matematyczny, który będzie najlepiej pasował do zebranych danych. W efekcie dostarczy najbardziej prawdopodobne prognozy sprzedaży.  

Darmowy e-boook

10 kluczowych wskaźników efektywności

Dla dyrektorów i prezesów w branży detalicznej

Pobierz e-booka
10 kluczowych wskaźników efektywności

Prognozowanie popytu dzięki sztucznej inteligencji

LS Central oferuje wiele ręcznych i automatycznych metod replenishmentu stanów magazynowych. LS Forecast jest dodatkowym narzędziem do kalkulacji, które pozwoli Ci na zaplanowanie zatowarowania na podstawie analiz predykcyjnych. LS Forecast różni się od innych metod tym, że ulepsza zaawansowane algorytmy w Microsoft Azure, aby dostarczyć jak najbardziej odpowiednie analizy predykcyjne sprzedaży. LS Forecast analizuje historię sprzedaży, trendy wyszukiwań, przewiduje najbardziej prawdopodobne zdarzenia w przyszłości, a także sugeruje ilości zamówień oraz zakupów, aby maksymalizować zysk przy zmniejszeniu nadmiernego zatowarowania.

LS Focerast

Maksymalizuj wykorzystanie swoich danych

W procesie zarządzania i maksymalizacji przewagi konkurencyjnej dane są kluczowym źródłem danych, z których należy korzystać. Jest to jednak skomplikowane – tym trudniejsze jest wyznaczenie trendów czy wzorców zakupowych, im więcej tych danych posiadamy. Dzięki LS Forecast możesz pozyskać wartościowe informacje wynikające z danych – bez dodatkowego wysiłku czy konieczności zatrudniania specjalisty w obszarze analityki danych.

Zrezygnuj z ręcznych metod zarządzania dostępnością towarów i zyskaj inteligentne, nowoczesne narzędzie, które wykona tą pracę automatycznie, szybciej i dużo bardziej skutecznie.

Praca z LS Focerast

Skonfiguruj LS Forecast

O ustawienia w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure nie musisz się martwić. Zostaną one skonfigurowane za Ciebie. Jeśli już korzystasz z rozwiązania LS Central z automatycznym zatowarowaniem i modułu LS Insight, wystarczy, że się zalogujesz i określisz, dla których towarów i sklepów chcesz uzyskać prognozy.

Wystarczy jeden dzień, aby rozwiązanie było gotowe do pracy.

Prześlij do systemu historię sprzedaży 

Wszystkie dane historyczne sprzedaży prześlij do LS Insight – centrum danych w chmurze. LS Forecast będzie miało do nich łatwy dostęp przy tworzeniu prognoz. Dane będą przesyłane w sposób przyrostowy. Oznacza to, że po pierwszym przesłaniu wszystkich danych historycznych konieczne będzie jedynie cykliczne przesyłanie nowych danych. LS Central synchronizuje zmiany w konfiguracji, tj. towary i lokalizacje sklepów, w LS Forecast, bezpośrednio przez web service. Pełen zakres zarządzania danymi może być obsługiwany ręcznie lub automatycznie.
This is a block of text. Double-click this text to edit it.

Pobieraj wyniki analiz i poznaj trendy

LS Forecast analizuje dane historyczne sprzedaży, wybiera model statystyczny, który najlepiej wyjaśnia te dane oraz wykorzystuje go do wygenerowania najbardziej prawdopodobnej prognozy. Aplikacja wybiera model spośród metod mieszanych oraz zintegrowanych modeli autoregresyjnych ze średnią ruchomą (ARIMA).

Oprogramowanie bada również stany magazynowe i interpoluje trendy. Procesem kalkulacji i pobierania wyników można zarządzać z LS Central poprzez web service. Do uzyskanych prognoz masz dostęp w LS Central.

Uzyskaj wizualne porównanie prognozy z historią sprzedaży

Możesz wyświetlić wyniki prognozy w LS Central na wykresie. Zobrazuje on również historyczne serie czasowe i wskaże trendy oraz skutki sezonowości.

Sprawdzaj jakość prognoz

Prognoza będzie tym bardziej rzetelna, im lepsze jakościowo dane dostarczymy. System oblicza KPI jakości każdej prognozy i ocenia je w kategoriach dobra, średnia lub słaba. Dzięki temu można łatwo ocenić ich wiarygodność przed dokonaniem zakupu towarów.

Określaj częstotliwość prognozowania i poziom szczegółowości

Sam możesz zdecydować, dla jakich pozycji i jak często LS Forecast ma tworzyć nowe prognozy. Poprzez ustawienia w systemie konfigurujesz parametry dla poszczególnych towarów i lokalizacji – w zależności od własnych priorytetów. 

Jak LS Forecast wspiera Twój biznes?

Łatwa identyfikacja towarów rotujących

Eliminacja zatowarowania na towarów nierotujących

Minimalizacja kosztów związanych z magazynowaniem towarów nadmiarowych

Optymalizacja kosztów logistyki

Redukcja czasu pracy zespołu odpowiedzialnego za zaopatrzenie

Optymalizacja kosztów magazynowania

Zwiększenie obrotu kapitału

redukcja zamrożenia zasobów finansowych w towarze nierotującym

Weź udział w bezpłatnych konsultacjach! 

Nasz ekspert doradzi Ci w wyborze odpowiedniego oprogramowania do sprzedaży detalicznej.  

Skontaktuj się z nami

Poznaj wszystkie nasze produkty dla branży retail 

inboxprintertrainhourglassdownloadmagnifiercrosschevron-downchevron-up-circlefunneltext-align-right