Oprogramowanie dla sklepów duty free

Zarządzaj sklepami duty free za pomocą jednego systemu dla retail

Sklep duty free może być czymś więcej niż tylko rozrywką dla osób podróżujących

Sprzedaż detaliczna w przemyśle turystycznym jest jedną z najbardziej wymagających gałęzi branży retail i obejmuje wiele różnych biznesów – od sklepów przygranicznych, przez sklepy i restauracje na lotniskach, po promy i sprzedaż na pokładzie samolotów. Osoby podróżujące robią podczas podróży zakupy oraz korzystają z restauracji.

Jest wiele możliwości w tym sektorze – zarówno jeśli chodzi o sprzedaż detaliczną produktów turystycznych, jak i sklepów wolnocłowych. To jednak wiąże się z pewnymi wyzwaniami. Turyści często są w biegu, zatem obsługa musi być szybka i nieskomplikowana. Konieczne jest również zapewnienie wysokiej dostępności produktów. Muszą być one dostępne w sklepie zawsze, kiedy klienci ich potrzebują. Nie mogą czekać kilku dni na dostawę.

To jednak nie wszystkie komplikacje, z jakimi muszą sobie radzić przedsiębiorcy prowadzący sklepy wolnocłowe. W każdym kraju obowiązują przepisy celne, systemy podatkowe i regulacje dotyczące niektórych produktów, jak chociażby alkohol czy tytoń. Sklepy duty free muszą szybko przeprowadzać obsługę klienta jednocześnie zarządzając różnymi limitami artykułów, podatkami czy zabezpieczaniem specjalnych toreb na zakupy, tzw. STEB – zgodnie z narodowością klientów oraz kierunkiem docelowym ich podróży.

System dla sklepów duty free
Sklepy duty free

Czy Twój system jest wystarczająco wydajny, aby wspierać rozwój sklepów duty free?

Z systemem dla firm handlu detalicznego LS Central możesz zapewnić podróżującym najlepszą i najszybszą obsługę w swoim sklepie wolnocłowym. Zarządzaj złożonymi systemami podatkowymi, ulgowymi i cenowymi w prosty i sprawny sposób. Zyskaj pełny wgląd w stany towarów, aby zniwelować występowanie braków produktów. Możesz także umożliwić swoim klientom zamawianie produktów przez internet czy urządzenia mobilne oraz odbiór w sklepie lub przy bramce, w dogodnym dla nich momencie.

To nie wszystkie udogodnienia, jakie możesz zyskać dzięki systemowi LS Central dla sklepów duty free. To zaawansowana platforma zintegrowana z systemem ERP i przeznaczona do zarządzania biznesem – od centrali do zaplecza administracyjnego. Pozwoli Ci na zwiększenie przychodów oraz sprzedaży, zwiększając jednocześnie wydajność operacyjną.

Darmowy e-boook

Zagrożenia i wyzwania dla handlu

Przewodnik po współczesnych trendach w retail

Pobierz e-booka
Zagrożenia i wyzwania dla handlu

Specjalne funkcjonalności systemu dla sklepów duty free

Oprogramowanie LS Central obejmuje wszystkie kluczowe funkcje, które są wymagane przez sklepy wolnocłowe. Dostarcza funkcjonalność skanowania lub ręcznego pozyskiwania danych z karty pokładowej i paszportu. Na podstawie informacji o kierunku lotu oraz narodowości system automatycznie zastosuje zasady, obejmujące:

 • dodatki i ograniczenia produktów według ich ilości lub wartości,
 • zwolnienia z podatku, zwroty podatku, ceny końcowe i rabaty,
 • torby zabezpieczające (STEB).

System obsługuje także karty pokładowe na loty z przesiadkami. W takim przypadku zasady reguły można ustawić w oparciu o miejsce docelowe, a nie kolejny etap podróży.

Sklep duty free
Sklepy duty free

Specjalne zamówienia

Zdobądź zadowolonych klientów, zapewniając im szybką i precyzyjną obsługę. System LS Central dla sklepów duty free umożliwi Ci: 

 • usprawnienie obsługi klienta, 
 • zwiększenie sprzedaży poprzez cross-selling i rekomendacje produktów,  
 • dostarczenie klientom szczegółowych informacji o produktach, ponieważ POS są zintegrowane z głównym systemem,  
 • przygotowywanie specjalnych ofert i promocji,  
 • obsługę płatności, sprawdzanie salda oraz cen w różnych walutach.  

Możesz także konfigurować różne ustawienia w systemie dla poszczególnych sklepów – ustawiać klawisze szybkiego dostępu dla najczęstszych kierunków docelowych podróżujących czy konfigurować ostrzeżenia, np. jeśli potrzebna jest torba STEB lub gdy klient przekroczył dozwolone limity pewnych artykułów. Dzięki temu więcej procesów jest realizowanych automatycznie i pojawia się mniej błędów.  

Miej pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoich sklepach wolnocłowych

Oprogramowanie LS Central dostarcza pełen komplet narzędzi do zarządzania wszystkimi procesami w przedsiębiorstwie.  

 • Zarządzanie towarami i optymalizacja procesów w łańcuchu dostaw 
 • Efektywne zarządzanie personelem 
 • Precyzyjny przepływ pracy w obszarze magazynów 
 • Zaawansowane moduły do raportowania, które pozwalają na planowanie przyszłych działań w oparciu o aktualne i rzetelne dane 
 • Skalowalność – system będzie rozwijał się wraz z rozwojem Twojego biznesu 
Oprogramowanie dla sklepów duty free

Co może zyskać Twój biznes dzięki systemowi dla sklepów duty free?

Zarządzaj ofertami i promocjami

Udostępniaj konkretne oferty w różnych konfiguracjach – dla wszystkich sklepów sieci, dla wybranych sklepów lub dla poszczególnych grup klientów.

Akceptuj płatności w różnych walutach

Pozwól swoim klientom zadecydować, w jakiej walucie dokonają płatności. System automatycznie przelicza ceny na podstawie kursów wymiany walut Banku Centralnego.

Zapewnij klientom opcje elastycznych zakupów

Twoi klienci nie muszą zabierać swoich zakupów na wakacje – mogą skorzystać z opcji robienia zakupów Click & Collect lub Shop & Collect i odbiorą zakupy w drodze powrotnej.

Efektywnie zarządzaj torbami STEB

System automatycznie zasygnalizuje, kiedy konieczne będzie użycie opakowania zabezpieczającego – uwzględniając różne rozmiary dla różnych produktów.

Ustaw w systemie limity dla poszczególnych produktów

System umożliwia ustalenie limitów dla produktów na podstawie liczby artykułów, przebytej trasy, kraju i nie tylko. Automatycznie wyświetli ostrzeżenia lub błędy, jeśli ustalone ograniczenia zostaną przekroczone.

Zwiększaj sprzedaż i przychody

Dzięki łatwemu w obsłudze systemowi możesz obsługiwać klientów szybciej i skuteczniej. Korzystaj z POS na urządzenia mobilne, aby oferować doskonałą obsługę i zwiększać liczbę zadowolonych klientów.

Rozwijaj swój biznes dla osób podróżujących dzięki LS Retail

Automatyczne obliczanie podatków i zwrotów podatków

Na podstawie danych z karty pokładowej lub paszportu system automatycznie oblicza podatek, zwrot podatku lub ulgi podatkowe.

Obsługuj transakcje zarówno bezcłowe, jak i te obciążone cłem

W tej samej lokalizacji możesz obsługiwać w systemie zakupy bezcłowe oraz takie, które nie są zwolnione z opłaty celnej. Ceny produktów oraz suma wartości zakupów są automatycznie obliczane przez oprogramowanie na podstawie danych z karty pokładowej, paszportu oraz miejsca docelowego podróży klienta.

Integracja e-commerce i aplikacji mobilnej

Usługa Click & Collect pozwala klientom składać zamówienia on-line w sklepie internetowym oraz aplikacji mobilnej, a następnie odbierać je podczas przelotu. Klienci korzystający z aplikacji lojalnościowej mogą także składać zamówienia z telefonu i odbierać zakupy przy bramce.

Wydajnie zarządzaj dostępnością towarów w zapasami

Utrzymując stany towarów na optymalnym poziomie, obniżysz koszty działalności oraz zwiększysz sprzedaż, dostarczając klientom zawsze pełną ofertę.

Zarządzaj programem lojalnościowym

W systemie możesz śledzić zakupy klientów i wysyłać członkom klubu lojalnościowego spersonalizowane oferty i komunikaty marketingowe, bezpośrednio na telefon.

Obliczaj prowizję od sprzedaży

System LS Central może automatycznie obliczyć prowizje od sprzedaży Twoich pracowników, biorąc pod uwagę różne zmienne, m.in. sprzedane produkty, daty i godziny sprzedaży, konkretne sklepy czy pracowników.

Weź udział w bezpłatnych konsultacjach! 

Nasz ekspert doradzi Ci w wyborze odpowiedniego oprogramowania do sprzedaży detalicznej.  

Skontaktuj się z nami

Poznaj wszystkie nasze produkty dla branży retail

flagpaperclipstoresmartphonechart-barsgiftselecthistorythumbs-upmagnifiercrosschevron-downframe-expandlayerstext-align-right