Przewodnik po retail

Wybór systemu zarządzania sprzedażą detaliczną

Wybór systemu zarządzania sklepami i siecią handlową to złożony proces, który przekłada się bezpośrednio na powodzenie działań firmy w ciągu kolejnych 6-10 lat. Wpływ mają na to koszty wdrożenia, utrzymania oraz aktualizacji podstawowej wersji rozwiązania. W ciągu pięciu lat w przypadku średniej wielkości przedsiębiorstwa koszty te mogą wynieść od 300.000 zł - do 2.000.000 zł.

Mimo skali oraz wielkości inwestycji niewiele firm przywiązuje uwagę do tego, aby w procesie selekcji oprogramowania uczestniczyli kompetentni pracownicy i, aby wszystkie procedury były wykonywane z właściwą starannością. W rezultacie decyzje dotyczące wyboru systemu nie są podejmowane w oparciu o dane empiryczne oraz pragmatyczne kryteria, ale o subiektywne czynniki.

ls pharmacy
ls pharmacy

Wyzwania w handlu detalicznym

Trendy w retail szybko się zmieniają. Podobnie jak rynek i oczekiwania klientów. Aby przetrwać ewolucję, zapewniając firmie wysoką sprzedaż oraz zadowolenie klientów należy sprostać stawianym wyzwaniom. W artykule opisaliśmy 5 kluczowych wyzwań, stojących przed detalistami we współczesnym świecie.

Lojalność w branży gastronomicznej

Firmy w branży gastronomicznej odczuwają coraz większą presję w zakresie konieczności informowania o wartościach odżywczych serwowanych potraw oraz zawartych w nich alergenach. Wymagania dotyczące dostępu do odpowiednich informacji oraz ich transparentności wynikają nie tylko z przepisów prawnych, ale również z oczekiwań konsumentów.

ls pharmacy

6 wskazówek, jak odnieść sukces w firmach wielobranżowych

Rozwój e-commerce wymusił na właścicielach stacjonarnych sklepów konieczność poszukiwania świeżych pomysłów na przyciągnięcie klientów i zatrzymanie ich na dłużej.  Sprzedawcy opracowują nowe techniki sprzedażowe i korzystają z palety narzędzi marketingowych, za pomocą których zatrzymają również obecnych klientów oraz zachęcą ich do zakupu większej ilości produktów, niż początkowo planowali.

WYBOR SYSTEMU ZARZADZANIA SPRZEDAZA DETALICZNA

Wybór systemu zarządzania sklepami i siecią handlową to złożony proces, który przekłada się bezpośrednio na powodzenie działań firmy w ciągu 6-10 lat. Wpływ mają na to koszty wdrożenia, utrzymania oraz aktualizacji podstawowej wersji rozwiązania. W poradniku przedstawiamy 7 częstych błędów popełnianych podczas wyboru systemu do zarządzania sprzedażą

PORADNIK WYBORU SYSTEMU ERP

Zastanawiasz się nad wyborem systemu ERP, jego zmianą bądź updatem? Chcesz poznać podstawowe funkcjonalności, etapy wdrożenia oraz możliwości chmury obliczeniowej? Pobierz Poradnik w którym opisano zasady wyboru systemu ERP oraz partnera wdrożeniowego. Lektura obowiązkowa dla osób rozwijających biznes.
TOP